6 Ağustos 2013 Salı

Gladio ve SonrasıBugün birilerinin ceza almasına çok sevindim ama hiç olaylarla alakası olmadığı halde sırf muhalif olduğu için ceza alanlara üzüldüm. Bir insanı fikirlerinden dolayı yargılamak çok gülünç bir durum ama bir insanı, insanlığa veya sevmediği bir gruba karşı yaptığı insanlık dışı eylemler ve hareketlerden dolayı yargılamak tam yerinde bir hareket. Ancak adaletin nasıl dağıtıldığı ve nasıl işlediğini söylememe gerek yok. Çünkü bu ülkede adalet yıllardır kayıp ve kayıp hala aranıyor. Bir türlü bulumadı kayıp yani ADALET!

Bugün yargılananlardan ''JİTEM'i ben kurdum'' diyen Arif Doğan'ın ceza almasına hiç üzülmedim. Çünkü JİTEM'in doğuda onlarca belkide binlerce örgütle hiç alakası olmayan masum insanları öldürtmesi bu ülkenin hiçbir zaman unutmayacağı utançları arasına girmiştir. Sadece öldürmekle kalmayıp, üstüne birde işkence, cinsel ve pskilojik taciz ve üstünede tecavüz. İnsan onuruna yakışmayan ve ağza alınmayacak hakaretler. Bunların hepsi Türkiye'nin doğusunda bir zamanlar yaşandı.

Öte yandan bugün yargılanan grubun içinde bazı TSK mensuplarının, PKK Terör örgütü ile bazı konularda işbirliği yaptıklarını da belirtmek gerek. Mesela uyuşturucu ticareti, mesela kaçak mazot ticareti. Bazı subaylarımızın bu işlerde çok iyi olduğu ve Doğuda bu tarz yasa dışı faaliyetlere girdiklerini Doğuda bilmeyen yok nerdeyse. E nede olsa sermaye bu değil mi? Nasıl geldiğinin veya nasıl kazanı bir önemi yok! Zengin mi oldun? E artık Doğudan gitme vakti gelmiştir.

Bugün işi bitmiş Gladio'nun kurbanları yargılandı. Asıl faillerin yargılandığı ise meçhul bir durumla olmakla beaber, Gladio'nun görevi hala bitmedi ve başka bir yolda devam ediyor. Dünyada Kızıl tehlike bitmiş olabilir ancak Dünyada birileri için başka tehlikeler devam ediyor. O tehlikenin ne olduğunu görmek istiyorsanız 11 Eylül İkiz Kuleler ki gerçekleştiği hala meçhul durumda olan olaylar sonrası başlayan ve şu anda günümüzde devam eden ve sonrasında da devam edecek olan olaylar Gladio denen gerçek terör örgütünün ne olduğunu anlamanıza yeterli olacaktır. Bugün kazanan bir anlamda da Yeşil Gladio yani Gladio'nun yeni grubu oldu zaten.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder